Новий іранський Shahed-238 складніше виявляти — Повітряні сили ЗСУ

Фото: Скриншот Новий іранський реактивний ударний безпілотник Shahed-238

Новий «Шахед» має реактивний двигун, різне радіолокаційне наведення, а також кольорове забарвлення, яке дозволяє йому бути менш помітним візуально в небі.

В Ірані представили нову модифікацію ударного безпілотника Shahed. Презентація відбулася в університеті аерокосмічних наук та технологій Ашура, повідомляє Мілітарний.   Під час візиту верховного лідера Ірану аятоли Хаменеї до університету у Тегерані йому були показані останні досягнення аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції.   На виставці була представлена реактивна модифікація Shahed-136, що отримала назву Shahed-238 у трьох версіях з різними системами наведення.   Окрім класичного варіанту з автономною системою наведення по інерціальній системі та сигналам GPS, також представили модифікації з інфрачервоною/оптичною та, ймовірно, радіолокаційною системами наведення.

  Версія з інфрачервоною/оптичною системою наведення може застосовуватись для ураження теплоконтрастних цілей, зокрема, важливої військової техніки в тилу противника.   Фюзеляжі усіх трьох новинок мають нехарактерний для іранських безпілотників чорний колір, що може бути пов’язано із застосуванням радіопоглинаючих матеріалів.


  Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону заявив, що модифікований іранський ударний безпілотник Shahed-238 є складнішою для виявлення ціллю через низку своїх особливостей.
  Новий «Шахед» має реактивний двигун, різне радіолокаційне наведення, а також кольорове забарвлення, яке дозволяє йому бути менш помітним візуально в небі.   «Цей «Шахед» дуже реактивний, він забарвлений у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу візуального виявлення», — сказав Ігнат.   Спікер додав, що поки що немає інформації щодо отримання Росією цих оновлених БПЛА від Ірану, але «досвід такий у цих держав є».   Ігнат зазначив, що росіяни постійно змінюють тактику застосування ударних безпілотників під час своїх повітряних атак територією України. Зокрема, якщо раніше росіяни запускали «Шахеди» частіше у денний час, то пізніше почали це робити саме у темний час доби, сподіваючись, що це ускладнить для ЗСУ візуальне виявлення дронів.

Раніше повідомлялося, що  Росія, судячи з усього, зроблять ставку на «Шахеди» під час опалювального сезону. Ворог вже побив всі рекорди по випущених дронах, але зупинятись не збирається.

Як, коли та навіщо Україна має стати «фабрикою дронів»

Джерело