Гроші часто викликають у нас почуття сильного страху, пробуджуючи в нас древній інстинкт виживання, інформує gazetapo.lviv.ua.
Наявність грошей підсвідомо асоціюються у нас з наявністю їжі і даху над головою.
Відсутність грошей, так само як їх хронічна нестача, завжди відчувається нами як явна небезпека, як серйозна загроза для життя нашої сім'ї. І хоча сьогодні ніщо навколо нас безпосередньо не загрожує нам смертю — інстинкт самозбереження провокує різкий виплеск адреналіну нам в кров, спонукаючи бігти "вбивати мамонта" і заробляти гроші.
Чому наявність грошей не послаблює страх виживання
Навіть тоді, коли ми живемо в достатку і у нас закриті всі основні по піраміді Маслоу потреби, ми все одно часом відчуваємо страшний страх перед майбутнім.
Річ у тім, що тепер нами рухає бажання зберегти те, що у нас є в наявності на цю мить (квартира, робота, звичний рівень комфорту і т.п.).
З емоційної точки зору ми набагато гостріше сприймаємо факт втрати наявного у нас (статус кво), ніж факт придбання чогось нового. Виходить, що для нас набагато важливіше зберегти і не втратити. Тому, що процес полювання (тобто придбання чогось нового) цілком може закінчиться невдачею.
Наявність грошей означають "повагу в суспільстві" і "високий соціальний статус"
Гроші є своєрідним соціальним барометром, який безпосередньо впливає на нашу самооцінку.
Саме тому ми так любимо дивитися на поповнення свого банківського рахунку і зростаючі інвестиції.
І миттєво провалюємося в паніку (або глибоку депресію) побачивши падаючі ціни на нерухомість, ріст валюти, обвал фондового ринку і так далі.
Чим більше у нас грошей, тим гостріше страх їх втрати
Як ми з вами з'ясували вище: саме "інстинкт виживання" штовхає нас на зусилля по збереженню наявного рівня життя і фінансового добробуту.
Саме він викликає у нас тваринний страх втрати гроші (що сприймається як реальна загроза життю).
Ми повинні зупинити у себе цю біологічну реакцію свого організму (підсвідомості) і перевести свій страх в раціональне русло.
Що досягається формуванням істотної за обсягом "фінансової подушки", здатної захистити нас від будь-яких життєвих негараздів, раптового звільнення, тривалої хвороби і т. п.
Втрата грошей змушує відчувати себе "невдахою"
Кар'єрне зростання і матеріальне процвітання вважається універсальним символом успіху.
Невдачі (зниження рівня доходів, втрата роботи, збиткові інвестиції і т.д.) занурюють нас "в бруд обличчям".
Це обумовлено нашою фізіологією, нашими генами, всією історією еволюції людського роду.
Залиште відповідь