Ідіопатичний легеневий фіброз: про симптоми та наслідки захворювання розповіли в обласному Центрі легеневого здоров’я

Надія Рудницька

Аби сповільнити прогресування фіброзу, важливо вчасно звернутися за медичною допомогою до лікаря-пульмонолога

«Ідіопатичний легеневий фіброз (ІЛФ) – прогресуюче та хронічне захворювання, яке призводить до утворення рубців у легенях. Внаслідок процесу фіброзування тканин легенів ускладнюється дихання, зʼявляються задишка та кашель, зменшується постачання кисню до інших важливих органів. Це небезпечна та доволі підступна патологія органів дихання», – розповідає завідувачка пульмонологічним відділенням Центру легеневого здоров’я Надія Рудницька.

Основні симптоми недуги:

  • задишка навіть під час незначного фізичного навантаження;
  • кашель;
  • крепітація в легенях;
  • поява «барабанних паличок» і «годинникових скелець» на руках;
  • при прогресуванні захворювання розвивається легенева гіпертензія, хронічне легеневе серце, яке супроводжується набряками нижніх кінцівок.

«Причина виникнення захворювання на сьогодні не відома. Однак, на основі аналізу пацієнтів, які захворіли цією недугою, виділяють такі фактори ризику: паління, травми легень, вплив навколишнього середовища, а також перенесені захворювання, як, до прикладу, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, вірусні захворювання легень та генетичні фактори», – додає Надія Рудницька.

Аби сповільнити прогресування фіброзу, важливо вчасно звернутися за медичною допомогою. Зокрема, до лікаря-пульмонолога. У Центрі легеневого здоров’я у Львові працює штат найкращих пульмонологів області, наявні усі можливості для діагностики захворювань та додаткових, суміжних обстежень.

Відтак, якщо помічаєте за собою симптоми, що свідчать про проблеми з органами дихання, звертайтеся до фахівців Центру легеневого здоров’я.

Контакти:

м. Львів, вул. Зелена, 477

  • Амбулаторно-поліклінічний центр, тел. (032) 236-89-81;
  • Приймальне відділення, тел. (032) 236-89-04, (032) 236-89-09;
  • Амбулаторно-поліклінічне відділення з лікування ВІЛ-позитивних/хворих на СНІД, тел. (032)236-89-94, 068 288 27 26

Читайте також: Вперше в Україні: у Центрі муковісцидозу ЗУСДМЦ розпочали лікування пацієнтів інноваційними ліками – модуляторами хлорного каналу

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації