Цікаві факти про хрущовки, які вам невідомі

У багатьох з нас дитинство пройшло саме у хрущовках — маленьких серійних багатоповерхівках, збудованих у всіх містах за одним типовим проєктом, інформує Ukr.Media.

Деякі згадують старий анекдот: "Хрущов встиг з'єднати вбиральню з ванною, але не встиг з'єднати підлогу зі стелею". У цій статті ми розповімо про шість найцікавіших і несподіваних фактів про хрущовки. Впевнені, такого ви достеменно не знали.

Їх придумав не Хрущов

Багато жителів впевнені: будинки-хрущовки були придумані саме в Радянському Союзі для того, щоб забезпечити городян дешевим житлом, хай і не найкомфортнішим. Насправді вигадав їх інший товариш — французький архітектор Ле Корбюзьє.

Річ у тім, що після Другої світової у Франції спостерігалася нестача придатних для житла будинків. Боротися з цією проблемою вирішили через будівництво панельних будинків, тобто швидко і дешево. А в СРСР ідею підхопили вже в п'ятдесяті, за правління Микити Сергійовича Хрущова, звідси й назва будинків. Хоча плани забезпечити громадян доступним житлом розроблялися ще наприкінці сорокових, в епоху Сталіна.

Архітектор хрущовок — дід соліста "Мумій Троля"

Розробкою перших хрущовок займався архітектор Віталій Лагутенко, якого можна вважати основоположником панельного домобудівництва в СРСР. А його онука ви, напевно, знаєте. Це відомий музикант, головний "мумій троль" Ілля Лагутенко.

Будували дуже швидко

В середньому на будівництво будинку вистачало дванадцять діб. Деякі будівельники йшли на рекорд. Одна бригада, наприклад, уклалася за п'ять днів.

Термін служби — 25 років

Термін служби більшості будинків-хрущовок був розрахований на 25 років, оскільки ці будинки будувалися переважно як тимчасове житло. Проте багато з цих будинків стоять досі. Мало хто знає, що існували й інші будинки — як постійне житло. Термін служби таких будинків було розраховано на 50 років. Дослідження показали, що при своєчасному капітальному ремонті термін життя хрущовок може бути збільшений до 150 років.

П'ять поверхів для кращої вигоди

Спочатку передбачалося, що нові будинки не будуть вищими за чотири поверхи. Причина в тому, що згідно з рекомендаціями ВООЗ, така висота була оптимальною, щоб підніматися пішки з користю для здоров'я. Але оскільки Хрущов вимагав здешевлення будівництва, інженери додали ще один поверх. Цей перебіг забезпечив помітний приріст квартир. Такі будинки, згідно з медичними нормами, не потрібно було оснащувати ліфтами. До речі, існує легенда, що Хрущов, який прибув на одне з будівництв, піднятися пішки на п'ятий поверх так і не зміг.

Чому у хрущовках такі маленькі кухні

Маленькі кухні — це частина радянської пропаганди життя порядного трудового громадянина. Адже робітнику достатньо кухні і 4,7 квадратних метра: тут він лише снідатиме. Обідати було покладено на виробництві, а вечеряти — у спеціальних їдальнях.

Джерело