Фото: TRT Haber Україні вже не потрібна зернова угода
Україна міняє військово-морську історію, українські порти можуть бути відкриті, вважає турецький аналітик.
Після успішних військових операцій баланс сил між Росією та Україною сильно змінився, що Києву більше не вигідна та не потрібна Чорноморська зернова ініціатива. Таку думку в ефірі TVP World висловив турецький геополітичний аналітик Йорук Ішик. За словами експерта, сам факт зернової угоди підтверджує та визнає той факт, що Росія блокує українські порти. Але успішна передача зброї та її використання Україною змінили ситуацію. Ішик нагадав, що з українських портів без будь-яких домовленостей з РФ вже вийшли чотири кораблі, які вже успішно досягли Босфору. «Баланс повністю змінений. Україна міняє військово-морську історію. Українські порти можуть бути відкриті, і Україна почне торгувати зі світом», — вважає турецький аналітик. Ішик також зауважив, що всі чотири кораблі, які вийшли з українських портів, належать міжнародним банкам та великим країнам, тому Росія ніколи не наважиться їх атакувати. Єдине судно, яке атакували росіяни, йшло під прапором Палау. «Тому в поточній ситуації Україна має обирати судна великих компаній для заходу в свої порти, і це дозволить повернути вільне судноплавство», — підкреслив експерт. Нагадаємо, в липні РФ заявила про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувати українське продовольство з портів Чорного моря. Російські війська почали обстрілювати українські порти та зернову інфраструктуру на півдні України.
У серпні Україна оголосила про відкриття у Чорному морі тимчасових коридорів для торговельних суден. Маршрути передусім призначені для виходу цивільних суден, які знаходяться в українських портах ще з початку повномасштабного вторгнення РФ. На сьогодні тимчасовим коридором вже пройшли чотири судна.
Днями ЗМІ повідомили про секретне листування ООН і Росії щодо відновлення зернової угоди. Пропозиція ООН складається з чотирьох пунктів, які значною мірою ослаблюють санкції проти Москви.
У відповідь в МЗС України заявили, що пом’якшення санкцій проти Росії в обмін на зернову угоду буде перемогою країни-агресора.
Залиште відповідь