ART GARAGE «TEST»: у Львові відбулася благодійна виставка творів українських митців

ART GARAGE TEST (5)

У межах заходу виступили музичні виконавці Kozak System, SHUMEI та Христина Чемерис.

Сьогодні, 30 серпня, у Львові відбувся благодійний мистецький захід ART GARAGE «TEST», місцем проведення якого став простір майбутньої першої мистецької галереї сучасного мистецтва у Львові (MOCA – Museum of Contemporary Art) на вул. Ш. Руставелі, 7.

Відвідувачі ART GARAGE «TEST» мали можливість придбати твори з кераміки, скла, зокрема ескізні роботи скульптурної пластики 40 українських митців, а також авторський одяг, аксесуари, крафтові вироби 27 українських сучасних брендів. Виручені від продажу кошти організатори скерують на закупівлю військового та медичного обладнання.

Зазначимо, що захід є частиною мистецького проєкту «Ми і Світ», який започаткували у межах Благодійного фонду Зіновія Козицького.

«Дякую нашим захисникам і захисницям, завдяки яким ми маємо змогу бачити небо, спілкуватися, жити. Нас усіх єднає бажання перемогти – і це правильно!

Мистецтво відображає стан суспільства, наші мрії, наші переживання, наше єднання. Мені б дуже хотілося, щоб весь світ бачив українське мистецтво, тому що це про наші душі і про нашу гідність, про те, що ми виборюємо і що здобудемо.

Дякую митцям за те, що вони творять в час війни. Дякую всім, хто сьогодні приєднався до ART GARAGE «TEST» – ви підтримуєте українське мистецтво і українську армію», – зазначив під час заходу начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

ART GARAGE «TEST» включав і музичну програму – виступи гурту Kozak System та виконавців SHUMEI і Христини Чемерис.

Як розповіла артдиректорка Благодійного фонду Козицького, кураторка мистецького проєкту «Ми і Світ», докторка мистецтвознавства Христина Береговська, артгараж – це давній досвід представлення і продажу творів мистецтва. За її словами, на таких заходах показують саме ескізи робіт, які можна придбати за невеликі кошти, таким чином знайомлячи людей з «внутрішньою кухнею» творчого процесу.

«Колись давно, ще коли жив Леонардо да Вінчі, почали організовувати у кузнях та в стодолах випродаж різних предметів краси. Це робили «нечемні» студенти в художній майстерні професора Вероккіо, в якого навчався і сам да Вінчі. Молоді хлопці лише хотіли заробити зі свого мистецтва. Вони за безцінь продавали свої ескізи – чудернацькі фігурки з дерева, вироби з металу, графічні рисунки чи замальовки. Минуло 500 років і сьогодні ці рисунки спливають на поважних аукціонах Sothebys та Christie’s під іменами Франческо Ботчіні, Лоренцо ді Креді, Леонардо да Вінчі.

З плином часу артгараж розвинувся у різних країнах світу як спосіб зробити доступним до людей якісне мистецтво», – зазначила Христина Береговська.

До заходу приєдналися представники влади, волонтери, військовослужбовці, художники, митці, підприємці, медіа, а також захисники, які проходять реабілітацію на Львівщині, зокрема у центрі Superhumans

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації