Управління туризму та курортів Львівської ОВА презентує місця, які неодмінно поповнять запаси вашої внутрішньої енергії.
1. Свято-Успенська Унівська Лавра
Найдавніша документальна згадка про монастир неподалік Перемишлян сягає ХІV ст. На його майно часто зазіхали татари. Одного разу спалили дотла. Відновив святиню Ванько Лагодовський, який володів навколишніми землями. Таким чином він віддячив за зцілення ноги, травмованої під час полювання. Кінцівка ніяк не гоїлася і йшлося про ампутацію. Та однієї ночі чоловіку наснилася Богородиця, що підказала віднайти джерело і водою з нього помити хвору ногу. Це врятувало чоловікові здоров’я і він вирішив пожертвувати кошти на зведення храму Успіння Пресвятої Богородиці. Слід зазначити, що монастир став Лаврою завдяки старанням братів Шептицьких Андрея та Климентія.
2. Лаврівський монастир
Це найдавніший монастир Святого Онуфрія в Україні. Періодом заснування офіційно вважається кінець XIII століття. За легендою тут похований Лев Данилович, князь Галицько-Волинського князівства. У церкві можна побачити унікальні фрески ХV та ХVI ст. Історію монастиря досліджували І. Нечуй-Левицький, Я. Головацький, І. Франко, М. Грушевський, І. Крип’якевич, О. Барвінський, А. Шептицький. З Лаврова походить відомий іконописець, художник-абстракціоніст Карло Звіринський.
3. Добромильський монастир
Монастир Св. Онуфрія, якого вважають заступником подорожніх, бездітних родин та породіль, є і у Добромилі, неподалік руїн замку Гербуртів. Власники фортеці свого часу стали фундаторами святині. Саме тут в 1888 році розпочав свій духовний шлях Андрей Шептицький. У монастирі є келія-музей, де жив праведний митрополит. Деякий час територію монастиря займала прикордонна застава, згодом війська – НКВС, пізніше розмістили психоневрологічний інтернат для жінок. Тепер монастир знову належить ченцям.
До теми: «В об’єктиві»: у Львівській ОВА започаткували відеоблог про туристичні локації області.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь