Про це повідомили сьогодні, 1 серпня, під час брифінгу, який відбувся у Львівській обласній військовій адміністрації.
Спікерами брифінгу виступили директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска та керівник ГО «Tech StartUp School» Назар Подольчак.
ГО «Tech StartUp School» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запускають спільні заходи для надолуження освітніх втрат у 7 областях заходу України. Основний фокус — допомогти дітям підтягнути знання з української та англійської мов і математики. Для реалізації цього масштабного освітнього проєкту Tech StartUp School підписали меморандум зі Департаментом освіти і науки Львівської ОВА.
Передусім заплановано оцінити освітні втрати школярів на заході України, що виникли через пандемію COVID-19 та внаслідок війни. Для цього організатори проєкту опитають учнів 5–9 класів у Львівській, Пустомитівській, Жовківській, Бібрській, Дрогобицькій, Стрийській, Славській і Новояворівській громадах. Загалом у 7 областях заходу України буде опитано близько 12 000 школярів.
«Фонд ЮНІСЕФ дуже багато працює і допомагає в галузі освіти, у Львівській області в нас налагоджена гарна співпраця. Зараз реалізується кілька проєктів:
Перший проєкт – навчання вчителів і наша мета, щоб якмога більше вчителів могли скористатися цією можливістю і фактично пройти безкоштовні курси підвищення кваліфікації.
Другий цікавий проєкт пов’язаний з тими районами, де є найбільше учнів з числа внутрішньо переміщених осіб і він пов’язаний з навчанням системних адміністраторів. Фонд ЮНІСЕФ зараз допомагає проводити навчання для системних адміністраторів.
Третій напрямок співпраці – робота, пов’язана з центрами технічної творчості. Якщо наша країна хоче мати добрий розвиток економіки, техніки і науки, ми повинні заохочувати дітей до технічної творчості», — розповів директор департаменту освіти Олег Паска.
Найближчим часом на Львівщині буде модернізовано 6 STEAM-центрів. 2 — за кошти фонду ЮНІСЕФ – у Стрию та Самборі. Зі свого боку Львівська обласна державна адміністрація виділила кошти на 4 центри технічної творчості – у Дрогобичі, Сокалі, Червонограді та Бродах, це передбачено у Програмі розвитку освіти Львівщини на 2021-2025 рр. Всі центри отримають нову техніку.
«Проєкт є достатньо комплексним та сфокусований на дитині. Щоб школярі визначилися із своєю майбутньою професією», — розповів керівник проєкту Назар Подольчак.
Він розповів, що Tech StartUp School та ЮНІСЕФ організовують тренінги і курси для освітян, які згодом допомагатимуть дітям підтягнути знання, щоб оптимізувати навчальний процес із використанням платформ змішаного навчання. Перші тренінги вже відбулися у липні.
«За час пандемії COVID-19 та майже півтора роки війни діти зазнали значних освітніх втрат. Тож зараз гостро стоїть питання створення та впровадження програм з надолуження. ЮНІСЕФ на прохання МОН очолили розробку національної Стратегії надолуження освітніх втрат. У 2023-2024 роках, ми разом з партнерами працюватимемо, щоб допомогти понад 300 000 надолужити навчання. Ми раді розпочати цю важливу роботу на заході України, зокрема у Львівській області», — зазначила Нінке Воппен, голова офісу ЮНІСЕФ у Львові.
Водночас проєкт стимулюватиме у дітей загальний інтерес до навчання та позашкільної активності за допомогою:
- навчальних відвідувань Музею науки;
- науково-пізнавальних програм і майстеркласів у рамках проєкту «Наука вражає» від Lviv Open Lab;
- майстеркласів з біотехнологій у сучасних лабораторіях Tech StartUp School;
- виїзних наукових інтенсивів STEAM DAY від мобільної лабораторії TechLabino;
- навчання основ програмування та 3D-моделювання.
У липні відбулися перші екскурсії школярів зі Львівської області до Музею науки, пройшли наукові інтенсиви та майстер-класи від Lviv Open Lab, які сприяли позакласній діяльності для дітей та молоді, зокрема дітей переселенців. Участь у цих заходах безкоштовна.
Заплановано, що до кінця цього року Музей науки безкоштовно відвідають понад 11000 школярів з різних громад Львівщини. Екскурсії організуються як за кошти ЮНІСЕФ, так і за кошти Львівської обласної адміністрації, яка профінансувала екскурсії для обдарованих дітей.
З повною презентацією можна Tech StartUp School ознайомитися за посиланням
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь