Цікаві факти про найкрасивіше місто Німеччини — Гамбург

Гамбург — друге за величиною місто Німеччини. За кількістю жителів він поступається лише Берліну, інформує Ukr.Media.

Цікаві факти про Гамбург

Гамбург визнаний найзеленішим містом Німеччини, близько 14 відсотків його території займають парки та сквери. Незважаючи на те, що в місті близько 1 800 000 жителів, тут немає хмарочосів. Це з турботою про збереження історичного вигляду міста. До речі, перше поселення на місці сучасного Гамбурга з'явилося приблизно в VIII столітті нашої ери. А статус міста він набув 7 травня 1189 року. За даними соціологічних опитувань 93 відсотки мешканців Гамбурга впевнені, що живуть у найкрасивішому місті.

Гамбург — друге за величиною місто Німеччини. За кількістю жителів він поступається лише Берліну. А ось за кількістю мостів зрівнятися з Гамбургом не може жодне місто світу, мостів тут близько двох із половиною тисяч. Це більше, ніж у Венеції та Амстердамі разом узятих. Найдовшим мостом міста є «Köhlbrand», відкритий у 1974 році, він простягся на 3940 метрів.

Через велику кількість парків місто розкинулося на великій території — 755 квадратних кілометрів. За цим показником Гамбург випереджає Париж у 7 разів. У середньому на кожного жителя Гамбурга припадає близько 30 квадратних метрів житлової площі.

З 1674 року в Гамбурзі існує незвичайна професія, яка називається «лебедячий тато». У місті є легенда про те, що Гамбург існуватиме доти, поки в річці Альстер водяться лебеді. Тому ці птахи оточені тут особливою турботою. Щоосені «лебедячий тато» перевозить на човні лебедів у ставок з теплою водою, а навесні повертає їх назад на річку.

Рибний ринок Гамбурга — одна з головних визначних пам'яток міста. Побувати у місті, не відвідавши цей ринок, вважається просто непристойним. Ринок було відкрито понад 300 років тому. Щотижня його відвідують близько 70 000 осіб. Відкривається ринок рано-вранці, але постійні клієнти стверджують, що бігти сюди на світанку не потрібно. Якщо підійти до закриття, можна розраховувати на істотну знижку.

Гамбургер отримав свою назву на честь цього німецького міста, хоч з'явився не в Німеччині, а в США. Німецькі переселенці наприкінці XIX століття налагодили виробництво сандвічів, якими можна було швидко та смачно перекусити. До 1946 року ціна гамбургерів у США була стандартною — 5 центів. Щорічно 27 липня відзначається День народження гамбургера.

22 липня 1887 року в Гамбурзі народився Густав Людвіг Герц, відомий фізик, який став лауреатом Нобелівської премії 1925 року. У 1945-1954 рр. Густав Людвіг Герц помер у 1975 році в Берліні, але похований у Гамбурзі поряд із родичами.

Метрополітен у Гамбурзі було відкрито 1912 року. На даний час загальна протяжність підземних ліній міста близько 104 кілометрів. На вході немає турнікетів, але контролери регулярно обходять вагони, перевіряючи квитки. Штраф для «зайців» досить значний — 40 євро.

Футбольний клуб «Гамбург» є одним із найпопулярніших у Німеччині. Команда виступала у Бундеслізі (вищий футбольний дивізіон країни), з її заснування — 1963 року. І не залишала лігу понад 50 років. Але, все гарне колись закінчується. Навесні 2018 року «Гамбург» вперше залишив елітний дивізіон, посівши передостаннє, 17-е місце у чемпіонаті. Розлючені фанати закидали поле фаєрами. Довелося навіть втрутитися поліції.

Як з'явився вираз «гамбурзький рахунок»? Ходили чутки, що турніри найсильніших професійних борців були ретельно відрежисовані, а результати поєдинків визначалися заздалегідь. Але один раз на рік атлети таємно збиралися в Гамбурзі й в чесному змаганні визначали найсильнішого серед них.

2007 року в Гамбурзі було відкрито Музей еміграції. У ХІХ — першій половині XX ст. з порту Гамбурга до Америки вирушило близько 5 мільйонів переселенців. Гамбурзько-американське пароплавне акціонерне товариство, організоване в 1847 році, спеціалізувалося на доставці емігрантів з Європи до Нового Світу. У музеї зберігається величезна кількість еміграційних документів, за допомогою яких відвідувачі можуть спробувати знайти інформацію про своїх предків.

Гамбург — батьківщина ексканцлера Німеччини Ангели Меркель. Саме у цьому місті вона з'явилася на світ 17 липня 1954 року. Але прожила в цьому місті Меркель не довго, через кілька тижнів переїхала до НДР, де її батько Хорст Каснер отримав місце пастора в одній із парафій лютеранської церкви. Ангела Меркель стала першою в історії Німеччини жінкою, яка стала канцлером.

Джерело