Дієтологи розповіли, чи можна мити овочі та фрукти милом або засобом для миття посуду

Мити фрукти та овочі потрібно обов'язково, проте звичайне мило або засіб для миття посуду лікарі використовувати не рекомендують. Дізнайтеся, чому і як зробити продукти максимально чистими, інформує Ukr.Media.

Перед тим як приготувати щось із фруктів чи овочів, потрібно їх обов'язково помити. В іншому разі ви піддаєте своє здоров'я серйозному ризику: на брудній поверхні продукту залишаються шкідливі бактерії та інші мікроорганізми.

У спробі промити як слід яблуко або кабачок дехто використовує звичайне мило. Дієтологи пояснили, чому так краще не робити.

За словами фахівця, ні мило, ні засіб для миття посуду не підходять для безпечного очищення овочів і фруктів. Річ у тім, що ці продукти мають пористу структуру. Тому і мило, і спеціальний гель можуть проникнути всередину. А це небезпечно для вашого здоров'я.

Крім того, мити милом фрукти та овочі не радять експерти Центру з контролю та профілактики захворювань США.

Щоб убезпечити себе, достатньо промити овочі та фрукти як слід під звичайною проточною водою. Потім їх можна витерти паперовим рушником — так ви мінімізуєте кількість бактерій на шкірці.

Під проточною водою необхідно обов'язково мити навіть ті фрукти й овочі, які здаються на перший погляд чистими, видимих частинок бруду на них немає. Ба більше, миття потребують навіть банан, ківі та мандарин, тобто фрукти, чию шкірку ви їсти не плануєте. Річ у тім, що поки ви чистите немитий фрукт, великий ризик перенести бактерії зі шкірки на їстівну м'якоть.

А ось упаковану сиру курку або індичку фахівці перед приготуванням мити не радять. Бактерії із сирого м'яса можуть потрапити на інші продукти, посуд, раковину та поверхні кухонних меблів. Є дослідження, яке підтвердило: у 60% випадків у людей, які мили сиру птицю, у кухонній раковині було виявлено бактерії. Ба більше, у 14% випадків бактерії залишалися в раковині навіть після того, як її почистили. Не рекомендується також мити курячі яйця.

Джерело