Кирило Передрій у свої 12 років подолав шлях від рідного Покровська до Львова, аби взяти інтерв'ю у начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
Говорили про ситуацію з відключенням електроенергії у час активних російських ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, про співпрацю з місцевою владою, про захоплення футболом, читання.
Короткий витяг з розмови:
Яка зараз безпекова ситуація на Львівщині?
- Перше, про що думають люди, коли обирають місце для проживання – безпечність. Так було і до початку повномасштабної війни. Спільно з правоохоронними органами ми намагаємося робити усе, аби люди, які живуть на Львівщині почували себе у безпеці. Завдяки нашим ЗСУ, силам протиповітряної оборони навіть ракетні удари, які почастішали в осінньо-зимовий період на критичну інфраструктуру, не змогли дестабілізувати ситуацію, залишити нас без світла. Звичайно, було страшно. Але ми це перебороли, бо в нас була одна ціль – показати ворогу, що попри все ми не впадаємо у розпач.
Яка кількість вимушено переміщених осіб на Львівщині та які умови проживання створені для них?
- На Львівщину продовжують прибувати евакуаційні потяги з людьми, які рятуються від російської агресії. Наше завдання – дати їм комфортні умови для проживання, влаштувати на роботу, дати освіту дітям. Наші волонтери працюють з психологічним станом цих людей. Лише на Головному залізничному вокзалі таку допомогу отримали близько 500 тисяч людей за цей рік. На початку повномасштабної війни ми поселяли людей в школах, садочки та навіть театри. Потім ми почали реконструювати гуртожитки та переселяти людей у комфортніші умови. Завдяки благодійникам приміщення облаштували побутовою технікою, побутовими речами тощо.
До Львова часто приїжджають високоповажні гості з усіх європейських країн, в тому числі перші особи – Президенти та Перші леді. Так само Президент України частий гість у Львові. Яка атмосфера у Львівській ОВА під час таких візитів?
- Коли приїжджають світові лідери до нас, то виникає одна незручність для громадян – перекриття вулиць. Але разом з тим, пригадую зворотне. Коли Президент України вирішив завітати у Національний музей у центрі Львова, то значна кількість людей тоді хотіли особисто побачити нашого лідера та подякувати. Мені приємно, що Львів став майданчиком для обговорення питань, які визначатимуть майбутнє Європи та світу. Наприклад, зустріч нашого Глави держави з Генеральним секретарем ООН та Президентом Туреччини щодо гуманітарного коридору. Йдеться про забезпечення харчування десятків мільйонів людей. І це питання вирішували саме тут, у місті Львів. Або ж зустріч з Президентами Польщі та Литви щодо постачання Україні танків. Ми стаємо свідками історичних подій.
Повне інтерв’ю дивіться за посиланням — https://www.youtube.com/watch?v=mfqPZiUsKAk
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь