Фото: pixabay.com За перший квартал 2023 року товарообіг склав 25,8 млрд доларів
З Китаю імпортували товарів на 2,6 млрд доларів, експортували до Польщі – на 1,5 млрд доларів.
За перший квартал поточного року товарообіг склав 25,8 млрд доларів, що на 7% менше, ніж за аналогічний період 2022 року. Про це повідомив прес-центр Держмитслужби. Протягом першого кварталу в Україну імпортували товарів на суму 15,5 млрд доларів, а експортували – на суму 10,3 млрд доларів. При цьому оподатковуваний імпорт становив 12,5 млрд доларів, що становить 80% загальних обсягів товарів, що імпортуються. Країни, з яких найбільше імпортували товарів в Україну: Китай – 2,6 млрд доларів, Польща – 1,6 млрд доларів та Німеччина – 1,1 млрд доларів. Експортували з України найбільше до Польщі – на 1,5 млрд доларів, Китаю – на 1 млрд доларів, Румунії – на 997 млн доларів. У загальних обсягах завезених у січні-березні 2023 року товарів 71% склали такі категорії товарів:
- машини, обладнання та транспорт – 4,4 млрд доларів (при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 27,8 млрд гривень, що становить 27% надходжень митних платежів);
- паливно-енергетичні товари – 3,6 млрд доларів (при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 23,3 млрд гривень, що становить 23% надходжень митних платежів);
- продукція хімічної промисловості – 2,8 млрд доларів (при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 19,7 млрд гривень, що становить 19% надходжень митних платежів).
При цьому до трійки товарів, що найбільше експортуються з України, увійшли:
- продовольчі товари – 6,7 млрд доларів;
- метали та вироби з них – 929 млн доларів;
- машини, обладнання та транспорт – 812 млн доларів.
При митному оформленні експорту товарів, на які встановлено вивізне мито, до бюджету сплачено 333,1 млн гривень. Нагадаємо, у лютому експорт українських товарів збільшився, проте для нього є загроза – відмова від наших продуктів із боку країн Східної Європи. Україна виступила з ініціативою провести тристоронню зустріч за участю Єврокомісії та п’яти країн ЄС для вирішення проблемних питань з імпортом сільськогосподарської продукції.
Залиште відповідь