Драбина — просте та популярне пристосування, без якого не впоратись у будівництві, ремонті, монтажних та демонтажних роботах. Звична усім модель, що складається з двох паралельних бічних частин, званих стійками, які з’єднані рядом ступенів або щаблів, точно знайдеться у підвалах та на горищах, кладовках та у майстернях. Однак сьогодні виробники дивують просунутими виробами, виготовленими з алюмінію та навіть скловолокна, з особливою конструкцією та різних розмірів, що підкорюють високою функціональністю та зручністю експлуатації. Ознайомитись з особливостями традиційних та сучасних моделей допоможе наша стаття, тож ви зможете придбати драбини у Львові для будь-якої роботи без труднощів та довгих роздумів.
Види драбин: прості та складні конструкції
Одним із найпростіших та найрозповсюдженіших видів драбин є приставна модель. Вона вимагає певної опори у верхній частині, при цьому досить легка, портативна, надійна та недорога, але не завжди зручна у використанні через погану стійкість. Конструкція її складається з мінімуму елементів: двох подовгастих планок (жердин) та певної кількості щаблів. Виготовляють її як з дерева, так і з металу. Такий варіант чудово підходить для виконання простих задач та різного роду завдань у сфері будівництва і зовнішнього оздоблення.
Чималою популярністю користуються розкладні драбини або, як їх ще називають, телескопічні. Головна їх перевага полягає в тому, що можна подовжити відповідно до потреби. При цьому в складеному вигляді елемент досить компактний.
Зустрічаються у продажу також і моделі-трансформери: вони можуть розкладатись у декількох положеннях, що дозволяє використовувати їх у різний спосіб. Це одне з улюблених пристосувань професійних робочих, будівельників та майстрів з оздоблення. Виготовляються такі вироби з міцних, стійких до корозії та довговічних матеріалів — алюмінію, металу. Зазвичай вони мають прогумовані наконечники на ніжках, що не дозволяють ковзати по поверхні.
Поради щодо вибору
Вибираючи драбину, важливо враховувати тип роботи, яку ви будете виконувати. Крім того, варто визначитись із типом та довжиною. Для використання в домашніх умовах підійде стандартна приставна модель або ж конструкція типу А на 2-3 сходинки. Для професійної діяльності знадобиться більш серйозне пристосування: шарнірні сходи з можливістю регулювання висоти або приставні трапи.
Лише розуміючи відмінності різних типів стрем’янок, їх переваги та недоліки, ви можете прийняти обґрунтоване рішення про те, яка драбина найкраще відповідає вашим потребам.