Керівництво ОВА та архітектори Белзької, Бузької та Добротвірської громад обговорили питання, присвячені містобудівній діяльності та збереженню пам’яток культурної спадщини.
Зокрема, йшлося про впорядкування положень уповноважених органів архітектури та містобудування вищезазначених територіальних громад, їхню структуру і штатну чисельність, закріплення функціональних обов’язків за компетентними працівниками; необхідність внесення містобудівної документації до містобудівного кадастру, що забезпечує легітимність таких документів і відкритість даних, як того вимагає закон.
Серед інших питань — розробка комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад; ведення та наповнення інформаційних систем: МБК, ЄДЕССБ, НІГД.
«Під час наради ми наголосили, що в пріоритеті територіальних громад зараз має бути завершення генеральних планів, які були розпочаті в попередній період, та розробка комплексних планів просторового розвитку. Від цього залежить їхня інвестиційна привабливість у найближчому майбутньому. Більше того, в обласному бюджеті передбачені кошти на співфінансування такого роду містобудівної документації», — розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.
Також під час зустрічі розглядали питання збереження культурної спадщини.
«Часто представники територіальних громад кажуть, що в їхньому бюджеті цьогоріч не передбачені витрати на охорону та збереження об’єктів культурної спадщини. Ми розуміємо, що в країні триває повномасштабна війна і є перелік пріоритетних галузей фінансування. Але наша спадщина — це також важлива складова національної безпеки! Тому маємо і нею опікуватися, а особливо у тих випадках, коли йдеться про замокання пам’яток чи інші нагальні проблеми, які можуть знищити наші культурні надбання. Знаємо, що громадам важко знайти необхідні кошти на протиаварійні роботи на пам’ятках, тому готові їх співфінансувати», — додає Олена Василько.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь