Сьогодні, 2 березня, у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку дитячих малюнків «Жива Земля».
На виставці представили 82 графічні роботи дітей віком від 6 до 16 років – учасників студії образотворчого мистецтва «Бджілка» Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського району м. Львова.
Як розповіла керівниця студії, організаторка виставки Наталія Фляк, більшість робіт створені ще напередодні повномасштабної війни для участі у творчому конкурсі в Чехії на тему ландшафту, а саме про війну виставка включає близько 25 малюнків.
Малюнки виконані в ахроматичній (чорно-білій) гамі, інколи з поодинокими вкрапленнями кольору. За допомогою творчості діти намагалися донести усьому світу, що насправді відбувається на їхній землі, і як страждає природа – ще одна жертва російської агресії: це пожежі й фосфорні бомби, рух важкої техніки й бойові дії, нерозірвані боєприпаси та ракети тощо. Так з’явилися рисунки «Пальці землі», «Очі лісу», «Земля не хоче фосфорних дощів» та інші.
Сюжети дитячих робіт мають образний характер. З одного боку – це калина, мальви, маки, соняхи, колосся, лелеки, журавлі. А з іншого – чорні круки, спалена земля, гранати й вогонь. Це «Чорні круки налетіли», «Самотній лелека», «Квіти війни».
«Зараз, у надзвичайно важкий час, митці за допомогою творчості говорять про наболіле – страждання від війни. І сьогодні ми бачимо, як у творчості виражають відчуття війни наші діти. Представлені чорно-білі картини – це не картини відчаю, вони говорять також і про боротьбу та перемогу. Земля Жива – і ми з вами повинні жити й перемагати», – наголосив заступник директора департаменту освіти та науки Львівської ОВА Віктор Кусий.
«Я пишаюся тим, що в Україні є така талановита художниця і методистка як Наталія Фляк. Завдяки таким виставкам, яку ми відкриваємо сьогодні, можна відчути й зрозуміти ту екологічну катастрофу, якої зазнала наша земля, відчути страждання тварин, рослин так, як це передали діти у своїх малюнках», – додала співорганізаторка виставки, засновниця проєкту «Естафета миру» та Міжнародного Форуму дитячої творчості «Золотий мольберт» Ольга Михайлюк.
Під час відкриття виставки Віктор Кусий вручив подяки від департаменту освіти й науки ЛОВА діячам освіти та мистецтва Львівщини за вагомий внесок у патріотичне виховання дітей та проведення мистецьких заходів, зокрема:
Наталії Фляк, керівниці студії образотворчого мистецтва «Бджілка» Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського району м. Львова – за успішну та активну участь в десятках експозицій пересувних виставок проєкту «Естафета миру» в Україні, Болгарії, Чехії, Словаччині, Італії, Таїланді, Туреччині, Японії, Угорщині, Норвегії, США, за активну громадянську позицію й виховання у дітей засобами мистецтва високих моральних, патріотичних і загальнолюдських цінностей;
Ользі Михайлюк, засновниці благодійного фонду «Львівська дитяча галерея», головній редакторці Всеукраїнського освітньо-мистецького часопису «Артклас», засновниці проєкту «Естафета миру» та Міжнародного Форуму дитячої творчості «Золотий мольберт» – за активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у справу виховання учнівської молоді засобами мистецтва, особисту участь у розвитку культурно-мистецького життя Львівщини та з нагоди ювілею;
Володимиру Ковалю, директору Центру дитячої та юнацької творчості Сихівського району – за активну особисту патріотичну позицію, участь вихованців центру в експозиціях виставок у межах проєкту «Естафета миру», які відкривали в Україні, Болгарії, Чехії, Словаччині, Італії, Таїланді, Туреччині, Японії, Угорщині, Норвегії, США, підтримку талановитої художниці та видатного сучасного педагога Наталії Фляк у її педагогічній, громадянській і патріотичній діяльності заради Перемоги України над рашизмом;
Галині Вихованській, директорці Дитячої школи народних мистецтв Львівської міської ради Львівської області – за активну патріотичну позицію та сприяння участі всього педагогічного колективу школи у проведенні на базі Львівської національної академії мистецтв арттерапевтичних практик і створення композиції «Молитва за Перемогу України» для дітей, переселених з тимчасово окупованих регіонів України;
Валерію Вовку, директору Підбузької спеціалізованої мистецької школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів – за активну патріотичну позицію та участь вихованців школи в експозиції виставок Естафети миру на тему: «Молитва за Перемогу України», які відкривалася у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького та в Італії у соборі Святої Софії у Римі;
Любомиру Загайському, викладачу Підбузької спеціалізованої мистецької школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів – за активну участь вихованців школи у пересувних виставках Естафети миру в Україні та в Італії, за високу громадянську позицію та виховання у дітей патріотичних і загальнолюдських цінностей засобами мистецтва.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь