Як допомогти ЗСУ: гроші, волонтерство та кров —

Війна Економіка Промо Україна  Як допомогти ЗСУ: гроші, волонтерство та кров

Війна триває вже п’ятий місяць. Наші хоробрі захисники зі Збройних сил України героїчно боронять наш сон та спокій. Проте кожен цивільний житель також може зробити свій вклад у майбутню перемогу.

Допомога ЗСУ не лише наближає момент, коли вся Україна знову буде вільною. Але й дозволяє кожному відчути себе потрібним, знайти внутрішній стержень та моральну підтримку у ці часи. Допомога може виражатися у грошах – заробити їх допоможуть кращі ігрові автомати. Або ж у тому, що ви можете зробити руками чи навичками.

Як допомогти грошима

Війна коштує дорого. Зброя, паливо, захист, одяг та їжа для бійців – все це потребує величезних витрат щодня. Тому навіть найменша грошова сума завжди знадобиться. Переказуйте стільки, скільки можете – лише не припиняти це робити.

  • Надішліть гроші на офіційні рахунки підтримки війська. Це рахунок Нацбанку України та Міністерства оборони. Переказані туди гроші гарантовано підуть на придбання зброї та матеріального забезпечення для наших воїнів.
  • Допоможіть фонду “Повернись живим”. Це найбільший український фонд, який допомагає військовим. А нещодавно він отримав право закуповувати деякі види озброєння для української армії.
  • Задонатьте кошти Сергію Притулі. Недавно він зібрав гроші на чотири Байрактари. Але і крім цього, телеведучий з самого початку війни допомагає ЗСУ.
  • Беріть участь у зборах на конкретний військовий підрозділ. Родичі наших воїнів часто відкривають грошові збори на потреби певної бригади. Такі збори враховують точні потреби воїнів у цьому підрозділі – бронежилети, каски, автомобілі. Не проходьте мимо збору коштів лише тому, що він невеликий чи не проводиться зіркою. Часто саме каски та броніки від родичів рятують життя. Але, звичайно, перед переказом коштів не соромтеся запитати рекомендації спільних знайомих чи підтвердження того, що гроші будуть використані за призначенням.
  • Якщо хочеться зробити більше

    Грошова допомога дуже важлива. Проте багато наших співгромадян хочуть зробити більше. Працювати на перемогу можна навіть не знаходячись у лавах ЗСУ. Ось як це можна зробити:

    • Беріть участь у плетінні маскувальних сіток. Сьогодні в кожному населеному пункті є місця, де волонтери виготовляють маскувальні сітки зі старого одягу. Взять участь у цьому може кожна людина, здатна рухати руками. Не переживайте, якщо не маєте досвіду: на місці вас навчать всього потрібного. Відправляючись плести сітку, візьміть з собою старий одяг зеленого та інших підходящих кольорів. 
    • Здавайте кров. Донорство крові допомагає рятувати як поранених військових, так і цивільних, що постраждали від обстрілів. Дізнатися про те, чи є потреба в крові та де її здавати, ви можете у найближчій лікарні. Або ж на сторінці спільноти ДонорUA.
    • Станьте волонтером. Щоб це зробити – зверніться до волонтерської спільноти у своєму місті. Волонтерам завжди потрібні люди, готові організовувати грошові збори, доставляти необхідні речі з-за кордону чи просто стати водієм спільноти та довезти допомогу до тих, кому вона потрібна.
    • Перетвориться на інтернет-воїна. Не менш важливий фронт – інформаційний. Ви можете доєднатися до кіберспільности і, наприклад, допомагати ДДОСити російські сайти. Все, що для цього потрібно – комп’ютер чи смартфон. Товариші по спільноті навчать вас як все робити. Корисним буде навіть якщо ви почнете репортити проросійські акаунти та фейки у соцмережах. Відправити скаргу може кожен, а багато скарг означає, що цей конкретний фейк більше не буде задурювати голови українців.
    • Працюйте на своєму місці. Ви робітник критичної інфраструктури? Знаєте, що робота ваших колег важлива для життя українців? Тоді не припиняйте працювати!

    Джерело