Звички з'являються не просто так. Можна сказати, що вони — відображення навколишнього середовища, в якому людина знаходиться довгий час. Люди вчиняють по-різному в одних і тих же ситуаціях саме через завчені звички. Більшість моделей поведінки, до речі, родом з дитинства. Д итина н адивившись на дії мами і тата, повторює їх у дорослому житті. Якщо хтось ріс у злиднях, велика ймовірність, що, навіть вирвавшись і почавши отримувати пристойну зарплату, він все одно поводитиметься так, немов грошей немає, інформує gazetapo.lviv.ua.
Звичка не відкладати і витрачати всі гроші
Мабуть, перша звичка, яка характерна для кожного бідняка, — витрачати всі кошти. Хтось може думати, що гроші на те і потрібні, щоб купувати бажане. Обмежень по витратах, звичайно ж, немає. А ось ризик опинитися в скрутному становищі присутній. Запитайте у друзів, чи знайоме їм поняття "фінансова подушка безпеки"? Заодно і перевірите, чи оточують вас ті, хто без копійки в кишені, або все-таки люди, які усвідомлюють важливість мати хоча б трохи коштів на всякий випадок.
Звичка постійно дивитися телевізор
Деструктивна звичка постійно "залипати" в телевізор вже точно не зробить багатшими.
Можна час від часу дивитися по ТБ захопливі шоу, серіали і кіно. Але не дозволяйте блакитному екрану замінити вам все дозвілля і стати єдиним джерелом інформації. У людей, які звикли до життя в злиднях, є згубна звичка постійно дивитися телевізор. Читайте книги, тренуйте мозок, щоб завчасно не отупіти.
Звичка жити без планів на майбутнє
Деструктивна звичка, яка регулярно ускладнює життя людині. І хоча багато хто знає про нібито чудове правило жити одним днем, насправді такий принцип змусить помучитися, знову і знову знаходячи на шляху різні труднощі. Але ж, якщо продумати план дій заздалегідь, всього цього можна уникнути. Тому, якщо вам не з чуток знайома звичка не будувати планів, а плисти за течією, задумайтеся.
Звичка економити на собі
Надивившись на нещасних батьків або родичів в дитинстві, у бідних людей практично завжди є звичка економити на собі. І така поведінка щиро дивує: здійснювати імпульсивні і часто непотрібні покупки вони можуть, а вкласти фінанси в себе — вже ні. Те ж саме стосується і подарунків: нещасні віддадуть останні гроші заради дорогого подарунка для когось, а самі продовжать ходити в пошарпаних десятирічних джинсах. І заради чого?
Відсутність спроб торгуватися
У бідних людей є звичка купувати все за тією ціною, яку їм назвали. Адже якщо торгуватися, всі можуть подумати, ніби грошей у них немає зовсім.
Якщо уважніше придивитися до поведінки багатіїв, можна помітити цікаву особливість. Дуже часто ті торгуються. Купуючи автомобіль або якісь деталі для виробництва, неважливо. Просто вони пам'ятають приказку: "зміг збити ціну — заробив". Не вийшло? Нічого страшного, багатії свідомо знали, що є ризик невдачі. А якщо трохи скоротити витрати все ж вдалося, то це вигода і перемога. У бідних людей звички торгуватися немає. Можливо, ті бояться підвищення ціни на противагу, адже тоді грошей точно не вистачить. Ще вони банально побоюються, що навколишні дізнаються про їх реальні фінансові можливості.
Боязнь грошей
Бідняки — категорія людей, які взяли за звичку боятися бути забезпеченими. Такі особистості щиро вважають, що гроші — зло, що через них у світі відбувається все найгірше. Не в грошах, як то кажуть, щастя. У цьому випадку відмінність бідних від багатих в тому, що другі знають, як це щастя купити. Гідний відпочинок, турбота про себе, комфортні умови для життя — це все можна дозволити собі, вміючи накопичувати фінанси і правильно ними розпоряджатися. Але жебраки за звичкою великих грошей просто бояться.
Залиште відповідь