5 способів підняти тиск, якщо він надто низький

Низький тиск не такий небезпечний, як гіпертонія, але теж може негативно позначитися на нашому самопочутті. Якщо цифри на тонометрі менші, ніж 90/60, варто вживати заходів. Краще за все, звичайно, звернутися до лікаря, але якщо це з якихось причин неможливо, то ось кілька "аварійних" рецептів на випадок, якщо раптово впав тиск, інформує Ukr.Media.

Симптоми зниженого тиску

Якщо під рукою немає тонометра, визначити низький тиск можна за наступними симптомами:

  • дуже сильне запаморочення (може здаватися, що ви ось-ось втратите свідомість);
  • помутніння зору;
  • посилене потовиділення;
  • втрата концентрації.

Якщо ви помітили у себе хоча б половину з наведених симптомів, варто перевірити свій тиск.

Якщо у вас під рукою немає спеціального приладу, можна виміряти тиск з досить високою точністю за допомогою вимірювання пульсу. Для цього прийміть зручну позу, сядьте так, щоб спина спиралася на стілець або крісло.

Для вимірювання можна використовувати будь-яку артерію, на якій легко знайти пульс, але найчастіше це роблять в області зап'ястя.
Намацавши пульс, слід натиснути на артерію так, щоб припинити пульсацію: чим більше зусиль вам доведеться докласти, тим вищим є тиск. Якщо ж пульсація зупиняється після легкого натискання, тоді, тиск сильно знижений.

Якщо ви переконалися, що ваш тиск істотно нижчий за норму, а до лікаря ви з якихось причин не можете звернутися, спробуйте один із наведених нижче способів.

Способи підняття артеріального тиску

З'їжте щось солоне

Натрій підвищує артеріальний тиск — саме з цієї причини кардіологи рекомендують обмежувати його споживання, особливо людям, старшим за 50 років. Але якщо потрібно терміново підвищити тиск, можна з'їсти шматочок оселедця, або солоний огірок, або шматочок солоного сиру. Але важливо пам'ятати, що це саме "аварійний" випадок і постійно ним користуватися не можна.

Випийте води

Стакан, а краще два: швидко випита рідина підвищить об'єм крові та посилить її тиск на стінки судин. Крім того, це допоможе впоратися з можливим зневодненням — однією з причин, за якої тиск може різко впасти.

Схрестіть ноги

Якщо ви сидите, закиньте ногу на ногу, якщо стоїте — схрестіть стегна і сильно стисніть їх. Таким чином ви зменшите кровообіг у нижніх кінцівках і підвищите об'єм крові у верхній частині тіла.

Вдягніть компресійні панчохи

Якщо у вас вдома є компресійні панчохи або шкарпетки, то зараз вони знадобляться: вони зменшать циркуляцію крові у нижній частині тіла, підсилять — у верхній, і тим самим підвищать тиск.

Випийте кави

Цей спосіб поширений, але він подіє лише у тому разі, якщо зазвичай ви не п'єте каву. У іншому разі у вас, швидше за все, вже є певна толерантність до кофеїну, і цей спосіб вам не допоможе.

Коли настав час викликати "швидку"?

У деяких випадках низький артеріальний тиск є ймовірною ознакою гострої артеріальної гіпотензії — небезпечного для життя стану, який може призвести до гіпоксії мозку та інших внутрішніх органів. Ось ознаки, що часу втрачати не можна і потрібно якомога швидше звертатися по допомогу:

  • холодні, липкі шкірні покриви, блідість;
  • дихання швидке, переривчасте, поверхневе;
  • пульс переривчастий, швидкий і слабкий;
  • свідомість є заплутаною.

Джерело