У добувній промисловості побоюються подорожчання передачі електроенергії

Фото: Getty Images В Україні очікується підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії

Значне підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії спричинить втрату Україною своїх позицій на світових ринках, заявили ЗМІ в асоціації добувної промисловості.

Значне підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електрики, яке анонсувала компанія Укренерго, призведе до втрати Україною позицій на світовому ринку та стане ударом для української промисловості. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виконавчого директора Національної асоціації видобувної промисловості України Оксану Орінчак.

За її словами, підприємства поки й так страждають від віялових відключень електроенергії: деякі заводи та інші виробництва просто призупинили свою діяльність.

«Враховуючи також відсутність нормальних логістичних ланцюжків, це все призводить до втрати ринків, тому що не всі замовники згодні чекати на свої замовлення по 2-3 місяці. Таким чином, відбувається заміщення України на ринках. І тоді виникає логічне питання: а з чого компанії повинні платити цей підвищений тариф?», — сказала Орінчак.

Вона додала, що зараз кожна українська компанія намагається не лише утримувати робочі колективи та виплачувати зарплату, а й допомагати Збройним силам. У той же час ці компанії не мають доступу до донорських коштів, тоді як Укренерго має.

«Є багато фондів в енергетичній галузі. І Україна отримує від них значну фінансову допомогу, яку можна використати — ці кошти спрямовані на енергодопомогу для нашої країни», -наголосила Оринчак.

Раніше повідомлялося, що компанія Укренерго ініціювала підвищення тарифу на диспетчеризацію електроенергії на 273% та на передачу електроенергії на 84% у 2023 році, що викликало серйозні побоювання у металургів, Федерації роботодавців транспорту України, а також представників Українського національного Комітету Міжнародної торгової палати.

Після цього НКРЕКУ погодила на 2023 рік підвищення тарифів на передачу електроенергії на 51% та диспетчеризацію -на 356%.

Джерело