Заступниця начальника Дніпропетровської ОВА перебуває з візитом на Львівщині.
Метою візиту є ознайомлення з соціальною роботою з дітьми, яка проводиться на Львівщині, та обмін досвідом з актуальних соціальних питань. Сьогодні, у межах свого візиту, Ольга Горб та представники благодійної організації «Українська Освітня Платформа» (УОП) зустрілися зі заступником начальника Львівської ОВА Іваном Собком та начальником Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимиром Лисом.
«Сьогодні, напередодні Дня працівника соціальної сфери, ми хочемо подякувати Львівській області, адже працівники наших соцслужб пройшли на Львівщині навчання у межах співпраці з Українською Освітньою Платформою. Під час зустрічі в обласній військовій адміністрації ми обговорили важливі соціальні питання, зокрема евакуацію ВПО і подальшу соціальну роботу з дітьми, відкриття малих групових будинків, роботу дитячих будинків сімейного типу, розвиток профтехосвіти тощо. Зараз дуже важливо обмінюватися досвідом», – наголосила Ольга Горб.
Так, з 31 жовтня по 4 листопада 30 фахівців із соціальної роботи Дніпропетровщини взяли участь у тренінгу про виклики такої роботи у час війни, який організувала благодійна організація «Українська освітня платформа». Учасники тренінгу ознайомилися з техніками роботи БО «УОП!» у соціальній сфері, отримали практичні рекомендації щодо профілактики професійного вигорання та здобули практичний досвід у роботі з людьми у кризовому стані, а також відвідали понад десять комунальних і громадських соціальних організацій Львівщини.
Як розповів Іван Собко, у 2018 році Кабінет Міністрів ініціював реалізацію державної програми підтримки створення малих групових будинків. Тож профільні заступники обмінялися досвідом щодо ефективності та порівняння діяльності МГБ з іншими формами виховання дітей, позбавлених батьківського піклування.
«Ми акцентували свою увагу на проблемних питаннях гуманітарної сфери, зокрема питаннях захисту дітей, їхньої освіти і розвитку в умовах повномасштабної війни. Дійшли спільної думки, що якісніше виховання та розвиток діти, які позбавлені батьківського піклування, діти-сироти, здобувають у малих групових будинках завдяки кращій соціалізації. Такі установи є більш практичними.
Ми, зі свого боку, також поділилися досвідом щодо роботи закладів соціального захисту, закупівлі нових автобусів «Школярик» для громад, механізмами модернізації профтехосвіти», — зазначив Іван Собко.
Окрім того, у межах свого перебування на Львівщині Ольга Горб відвідала новозбудований малий груповий будинок у с. Бірки на Яворівщині. Заклад ще не функціонує, проте ремонт завершили повністю. МГБ у Бірках стане першим таким закладом на Львівщині.
Малий груповий будинок – заклад соціального захисту, що призначений для тривалого (стаціонарного) проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі дітей з інвалідністю, та осіб з їхнього числа в умовах, наближених до сімейних. Від дитячого будинку сімейного типу відрізняється тим, що тут, на противагу сімейній формі виховання, є директор, штат працівників. За кожною дитиною, яка проживає в будинку, закріплений наставник з числа співробітників МГБ.
Слід додати, що у першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. З цієї нагоди начальник Львівської ОВА Максим Козицький сьогодні вручив< подяки та почесні грамоти соціальним працівникам Львівщини.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь