Оглянули результат проведених робіт міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Сьогодні, 28 жовтня, в одному з обласних госпіталів на Львівщині відкрили відділення фізичної реабілітації. Для покращення якості надання реабілітаційної допомоги та збільшення кількості реабілітаційних послуг військовослужбовцям і цивільному населенню, яке постраждало від бойових дій внаслідок російської військової агресії проти України, створили сучасне відділення фізичної реабілітації із залами кінезіотерапії, ерготерапії, фізичної терапії, кабінетом преформованих фізичних чинників, кабінетом для надання індивідуальної реабілітаційної допомоги.
На базі відділення будуть надавати комплексну реабілітаційну допомогу мультидисциплінарні команди, в які входять лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови та мовлення, психологи та психотерапевти, асистенти фізичного терапевта та ерготерапевта.
«Вартість капітального ремонту приміщень площею 900 метрів квадратних становитт понад 14,5 мільйонів гривень. Ремонт виконали за рахунок коштів обласного бюджету. Провели його з дотриманням всіх державно-будівельних норм інклюзивності, приміщення обладнали сучасною системою кондиціонування та вентиляції. Також за кошти обласного бюджету встановили необхідне обладнання, вартістю майже 8 мільйонів гривень». – Розповів очільник області Максим Козицький.
Як зазначив Віктор Ляшко, Міністерство охорони здоров’я поставило завдання у всіх кластерних та надкластерних лікарнях відкрити реабілітаційні відділення зі спроможністю від 30 до 60 ліжок.
«Це потрібно для того, щоб в цілому по Україні на базі 120 закладів створити 5800 ліжок, які забезпечать доступність та належну якість реабілітаційної допомоги. Надалі ми плануємо створити спеціалізовані центри, які працюватимуть задля лікування травм певних видів. Це дозволить створити 7800 ліжок, які, за нашими розрахунками, дозволять закрити наявну потребу. Я приємно вражений реабілітаційним відділенням у цьому госпіталі, адже я в цій лікарні не вперше і кожного разу бачу реальний прогрес та досягнення європейських стандартів», – підкреслив міністр охорони здоровʼя.
За 2022 рік фахівці госпіталю надали 2441 амбулаторну реабілітаційну послугу, з них 1581 – особам, які постраждали внаслідок військових дій. Стаціонарну реабілітаційну медичну допомогу тут минулого року надали 2592 особам, з них 1560 – люди після поранень. Протягом січня-вересня 2023 року реабілітаційну допомогу тут отримали 2933 пацієнти, з них 1520 – особи, які постраждали внаслідок військових дій
«Ми покроково рухаємося до покращення надання медичних послуг, а реабілітація є вкрай важливою у час війни. Реабілітаційне відділення у цьому госпіталі займає майже 1000 метрів квадратних. Це ми зробили в першу чергу для наших ветеранів: захисників та захисниць, але тут також зможуть отримувати необхідні послуги люди після перенесених інсультів чи іншого роду травм. Наступного року ми продовжимо роботу над покращенням якості надання медичних послуг на території всієї області», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Як розповів генеральний директор госпіталю Максим Прикупенко, одним з першочергових напрямів розвитку медзакладу є розширення надання реабілітаційної допомоги українцям, які постраждали внаслідок російської агресії.
«У нових, просторих, сучасно обладнаних реабілітаційних залах ми зможемо значно збільшити кількість та якість наданих реабілітаційних послуг, допомогти пацієнтам відновити свої фізичні, когнітивні функції та психоемоційне здоров’я, адаптуватися та відновити свою незалежність», – резюмував Максим Прикупенко.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь