6 типів попутників, які бісять усіх з ким їдуть

Серед попутників зустрічаються різні типажі, проте групи найбільш нестерпних з них склалися вже давно. Про те, як поводитися з найогиднішими пасажирами, розповідаємо в цьому матеріалі, інформує Ukr.Media.

Людина-радіо

Такий попутник не в змозі мовчати — йому обов'язково потрібно втягнути всіх оточуючих в бесіду. Про що конкретно йтиметься, не важливо: цей мандрівник стане говорити про погоду, природу, політику, «труїти» анекдоти, невпинно стрясаючи повітря. Врятуватися від нього можна тільки прикинувшись глибоко сплячим. Якщо ви їдете не вдвох, спробуйте переключити базіки на іншого сусіда. А ось пасажирів, які годинами базікають телефоном і присвячують інших в подробиці особистого життя, можна ввічливо попросити робити це тихіше.

Активні діти і невиховані батьки

Маленькі діти часто плачуть в дорозі, проте самими нестерпними попутниками все ж стають старші діти. Малюки бігають, кричать і трощать все на своєму шляху, поки мама і тато займаються своїми справами. У моменти, коли дитина починає хуліганити і приставати до інших пасажирів, батьки малюка часто не звертають на це уваги. У разі, якщо відповідальні за таких дітей дорослі конфліктні, спробуйте проявити дружність: запропонуйте дитині і його батькам варіанти ігор, які будуть комфортні і їм, і вам.

Випивохи

Такі персонажі не обов'язково алкоголіки — часом пасажири просто не знають, чим ще зайнятися в дорозі, і невпинно шукають компанію для вживання міцних напоїв. Добре, якщо «гулянка» проходить у вагоні-ресторані поїзда, але якщо пасажир організовує застілля прямо в купе, то безсонна ніч сусідам забезпечена. Буде все: брязкання посудом, пресування тари від пива, а ще, можливо, польоти з верхньої полиці.

П'яних пасажирів часто висаджують під час поїздки якщо ви не хочете проблем з транспортною поліцією, дайте зрозуміти попутнику, що ви не підтримуєте його ідею «приймати на груди» в дорозі. Нагадайте, що за це йому загрожує штраф. Якщо це не допомогло, зверніться до провідника (бортпровідника) і повідомте про проблему — ви маєте на це повне право.

Загравака

Ця людина любить "стріляти очима" особам протилежної статі, пригощати їх напоями, а часом навіть починає негарно домагатися. "Ловеласи" зустрічаються в поїздах курортного напрямку, адже думки про відпустку і пляжі багатьох налаштовують на романтику. Легкий флірт може сподобатися самотнім пасажирам, рятуючи їх від нудьги. Але коли кокетство занадто нав'язливе, або об'єкт загравання не самотній, недалеко і до скандалу. Якщо ви не налаштовані на швидкоплинний роман, то краще відразу дати це зрозуміти донжуану (кокетці). А ще постарайтеся не залишатися з таким попутником наодинці.

Недоліковані

Пасажирам з симптомами застуди рідко вдається залишитися непоміченими: якому попутнику сподобається постійний кашель і соплі, що летять на всі боки? Якщо вам попався такий сусід, попросіть його надіти медичну маску — вона буде корисна і йому, і вам. Також постарайтеся частіше провітрювати купе або салон автобуса і обробляти руки антисептиком. Добре взяти в дорогу і антибактеріальний освіжувач повітря.

Ви можете запропонувати маску хворому пасажиру поїзда, в сучасних літаках, на щастя, працюють ефективні системи кондиціонування-HEPA-фільтри в повітряному транспорті видаляють до 99,97% всіх частинок (навіть мікро — і нано-), включаючи бактерії і віруси.

Нахабні і хами

Вони закочують скандали, лаються з пасажирами і стюардесами, вимагаючи до себе особливого ставлення. До цього типажу також відносяться і ті люди, які думають, що їм всі повинні (поступитися місцем, посунутися, допомогти донести сумку). Попросити про допомогу — цілком нормально, але прохання не повинні бути хамськими і запобігливими. З такими скандалістами краще не вступати в пряму протидію — так ви ризикуєте зіпсувати собі поїздку. Залишається сподівається на професіоналізм провідника (стюардеси). Або на те, що хам втомиться скандалити всю дорогу, і пасажири все ж зможуть насолодитися тишею.

Джерело