5 важливих симптомів раку грудей.



Протягом десятиліть медична спільнота та засоби масової інформації проводили ефективну інформаційну кампанію про ознаки та симптоми раку молочної залози, роз’яснюючи громадськості важливість ретельного самоогляду з пошуком ущільнень у залозі. І тактика спрацювала. За даними Американського онкологічного товариства, раннє виявлення сприяло зниженню смертності від раку молочної залози у жінок на 39% лише внаслідок самостійного виявлення пухлини. Ділянки ущільнення в залозі – не єдиний симптом раку молочної залози. У цій статті ми зібрали 5 важливих симптомів, при яких необхідно звернутися до лікаря.



«Червоні прапори» при раку грудей


1. Зміни в області соска та навколишньої області: втягнутість соска, зміна форми тощо. Якщо сосок став втягнутим раптово — негайно зверніться до онколога за консультацією.

2. Кров’янисті виділення із сосків: кровотеча із сосків може бути незначною, обмеженою і важко помітною, але якщо ви помітили плями крові на бюстгальтері — зверніться до фахівця.

3. Зміна кольору та/або потовщення шкіри на грудях: симптом відомий у медичному співтоваристві як “peau d’orange” (французький термін, що означає шкірку апельсина). Будь-яке поглиблення чи потовщення шкіри грудей, що нагадує апельсинову кірку, є тривожним сигналом. Це прояв пов’язані з агресивною “запальною” формою раку молочної залози, пухлина у якому зазвичай може виявлятися при мамографії. Якщо шкіра молочної залози змінює колір, як правило, на рожевий або червонуватий відтінок і поширюється більш ніж на половину залози – зверніться до фахівця.

4. Підвищення температури однієї із залоз: одні груди здаються гарячішими, більшими та на дотик теплішими та/або важчими, ніж інші.

5. Збільшення пахвових лімфатичних вузлів: у деяких випадках є єдиним маркером раку грудей до появи інших симптомів. При самоогляді грудей необхідно обов’язково пальпувати лімфатичні вузли в пахвовій западині, в над- та підключичній ділянці.


На закінчення


Іншими симптомами раку грудей можуть бути біль, свербіж або болючість у грудях, а також виразка, що не гоїться, в будь-якому місці грудей, включаючи сосок. Важливо також пам’ятати, що не всі форми раку починаються з ущільнення в грудях. Регулярно проводьте самоогляди, відвідуйте мамолога та проходьте профілактичні обстеження. У цьому випадку хвороба не матиме шансів.