5 простих порад, які допоможуть вам навчитися захищати особисті кордони у колективі

Досить популярним є міф про те, що обсяг страждань, викликаний виконанням якогось завдання, демонструє професіоналізм: нібито велика втома від роботи говорить про те, що ви гарний співробітник. Забудьте про це! Працювати комфортно та екологічно можна і потрібно, але для цього важливо навчитися позначати свої особисті кордони, інформує gazetapo.lviv.ua.

Про те, як зробити це грамотно і ефективно, ми зараз вам розповімо.

Фіксуємо обов'язки

Багато працівників не пам'ятають або не знають, що написано у їх трудовому договорі у розділі "обов'язки", а тому коло виконуваних завдань зростає з кожним наступним днем. Це тягне за собою багатогодинні переробки і знемогу. Уникнути подібного допоможе письмове закріплення того, що необхідно робити — це не лише позначить ваші кордони, а й продемонструє професіоналізм та відповідальне ставлення до роботи. Зробити це можна будь-яким комфортним способом, наприклад, попросивши керівника у повідомленні чітко прописати усі умови співпраці.

Вимикаємо видатну "королеву всевладдя"

Дуже часто у людей виникає страх відмовляти людям: здається, що без вашої участі людина не впорається, проект розвалиться, робота зупиниться. На жаль або на щастя, ви не королева всевладдя, а тому необхідно навчитися говорити "ні", повністю приймаючи і усвідомлюючи, що відмова не лише не призведе до критичних наслідків, але й дасть можливість людині, яка звернулася з проханням, самотужки знайти спосіб вирішення проблеми. Здатність не навішувати на себе непотрібну відповідальність — одна з навичок ефективного працівника з чіткими особистими кордонами.

Говоримо, коли щось не влаштовує

Ви не лише маєте право відмовитися виконувати роботу, яка не зафіксована у ваших обов'язках, але й можете сказати керівнику про ситуації, які вас не влаштовують. При цьому використовуйте "я-конструкцію", зміщуючи акцент на ваше ставлення до ситуації і пропозицію щодо способів її вирішення. Ми ніколи не диктуємо керівнику, що він має робити. Принаймні, в обличчя.

Граємо за себе

Щоб підвищити якість життя і задоволеність місцем роботи, варто ініціювати переговори з керівником, під час яких ви будете ставити на перше місце власні інтереси. Коли ви приходите на переговори, говоріть про те, чого вам хочеться і що саме ви можете дати натомість. Наприклад, якщо претендуєте на більш високу зарплату, поясніть, які унікальні навички та послуги можете запропонувати компанії. При цьому варто формулювати аргументи, граючи за себе, не погоджуючись на те, до чого ви не готові.

Пам'ятаємо, що гарні дівчатка не стають босами

Пошук недоотриманої колись уваги і любові може призводити до неусвідомленого бажання усім сподобатися, яке перетікає і у робочі відносини. Важливо пам'ятати, що колеги приймають нас не за людські якості, а за вміння професійно виконувати свої обов'язки. Це не означає крайнощів: ви не станете поганою людиною, якщо будете думати на роботі про роботу. А ось кар'єрними сходами, ймовірно, підніметеся!

Впевненість і здатність прямо та відкрито говорити про свої потреби — ключ, що відчиняє будь-які двері. Не варто забувати про це й на роботі.

Джерело