15 географічних чудес Китаю

Китай — це країна багатьох природніх див, інформує UkrMedia.

Величезна країна охоплює велику різноманітність пейзажів і культур. Китай має високі гори, бурхливі річки, густі, зелені ліси, божественні ущелини, ревучі водоспади та багато інших унікальних місць, і зачаровує географічними особливостями. Ось список деяких найбільш дивовижних географічних чудес Китаю:

Мальовничі пейзажі Уліньюань

Ця мальовнича місцевість розташована у провінції Хунань Китаю. Місце відоме своїм приголомшливим природним ландшафтом, що має понад 3000 вершин і піків з кварцитового пісковика. Велика кількість цих об'єктів понад 200м заввишки. Тут є річки, водоспади, озера, басейни, печери, натуральні мости тощо. Унікальність і сюрреалістична краса Уліньюаню були визнані ЮНЕСКО, і місцевість було включено до списку Всесвітньої спадщини в 1992 році. Було відкрито чотири національних парки, щоб захистити чудовий ландшафт від діяльності людини.

Ущелина Стрибаючий тигр

Цей захоплюючий каньйон, один з найглибших у світі, розташований на річці Цзиньша в провінції Юньнань у південно-західному Китаї. Річка є однією з основних притоків річки Янцзи, а каньйон є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Глибина каньйону становить близько 3600 метрів. У цьому районі мешкає невелика кількість корінних жителів Накси, які живуть там у крихітних селах та ведуть простий спосіб життя.

Припливи річки Цяньтанг

Річка Цяньтанг починається на прикордонній території провінції Цзянси і Аньхой, і впадає в затоку Ханчжоу Східно-Китайського моря. Річка і бухта відомі у всьому світі, оскільки вони мають найбільший приплив у світі. Хвиля може досягати висоти до 10 метрів і рухатися зі швидкістю до 40 км на годину. Приливна свердловина, яку часто називають срібним драконом, є небезпекою для кораблів у гавані. Перше спортивне змагання на річці було проведено в 2013 році.

Райдужні гори в Чжане

Унікальні Райдужні гори є частиною округів Сунан і Лінзе в провінції Ганьсу Китаю. Вони знаходяться біля підніжжя гори Кіліан. Місце є частиною Національного геопарку Жанги, який охоплює площу 322 квадратних кілометри. Барвисті скельні утворення в Геопарку відомі у всьому світі. Піщаник та інші поклади мінералів відповідають за різні кольори порід. Особливості ландшафту — горби, яри, схили та інші подібні структури різного розміру та кольору, збудовані на протязі мільйонів років силами природи.

Водоспад Хукоу

Другий за величиною водоспад Китаю та найбільший на річці Хуанхе водоспад Хукоу відомий своїми жовтими водами. Це найбільший у світі жовтий водоспад. Хукоу розташований на кордоні між двома провінціями.. Ширина водоспаду коливається залежно від сезону між 50 та 30 метрами. З водоспадом пов'язана таємниця. В його водах є яскравий камінь, який рухається вгору і вниз по рівню води. Незалежно від того, наскільки високим є рівень води, камінь залишається принаймні частково видимим у будь-який час.

Пустеля Такламакан

Охоплюючи площу 330 000 квадратних кілометрів, пустеля Такламакан в провінції Синьцзян в Китаї є 16-ою найбільшою пустелею світу. Вона також є другою за величиною рухливою піщаною пустелею в світі, де руйнуються піщані дюни, що становить 85% території пустелі. Величезна пустеля оточена високими горами Паміру, Куньлунь і Тяньшань. Вона надзвичайно суха, і суттєва нестача води робить її дуже небезпечною для подорожей.

Національний парк Цзючжайгоу

Це місце розташоване у долині провінції Сичуань в Китаї. ЮНЕСКО визначила його як об'єкт всесвітньої спадщини в 1992 році. У парку є безліч сюрреалістичних ландшафтів, що включають снігові вершини, багаторівневі водоспади та барвисті озера. Висота району коливається від 1980 до 4440 метрів. Під загрозою зникнення гігантська панда та безхребетна мавпа є двома найбільш знаковими видами, що знаходяться тут.

Озеро Ямдрок

Озеро Ямдрок є одним з трьох найбільших святих озер. Гарне озеро оточене високими сніговими горами і наповнюється численними гірськими джерелами. Вважається, що озеро є домом захисних божеств і, таким чином, пов'язане з духовними силами. Згідно з місцевими віруваннями, якщо озеро пересохне, то Тибет перестане існувати.

Співучі піски та місячне озеро

Природне диво, що складається з оазису та піщаних дюн навколо нього, розташоване недалеко від міста Дуньхуан в китайській провінції Ганьсу. Незважаючи на те, що місячне озеро (назване так через форму півмісяця) оточене високими піщаними дюнами і постійно піддається дрейфуючим піскам, воно ніколи не було засипане піском. Піщані дюни навколо нього називаються співаючими дюнами, оскільки вітер з дюн, створює звук, подібний до старовинної інструментальної музикою. Це місце є частиною пустелі Гобі в Китаї.

Море з хмар у горах Хуаншань

Гірський хребет Хуаншань розташований у провінції Китаю Аньхой. Цей район славиться вражаючими пейзажами, зокрема видом на хмари зверху. У ландшафті в регіону є гарячі джерела, густі соснові ліси, гранітні вершини своєрідних форм та безліч снігу. Гірський ареал є частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і щорічно сюди приїжджають тисячі туристів.

Крижане диво Цзілінь

Цзілінь, місто на північному сході Китаю, добре відоме крижаним дивом. Взимку туман утворюється нижче температури замерзання. Як тільки супер холодні краплі туману стикаються з деревами вздовж річки Сонгуа, вони замерзають на гілках і листі дерев. Коли утворюються льодові гранули, утворюється пухнастий білий лід, що обрамлює все навколо. Щорічно місто святкує Міжнародний фестиваль льоду та снігу на річці Цзілінь.

Три Ущелини

Три ущелини — чудовий природний ландшафт, розташований у середній течії річки Янцзи. Складається з трьох сусідніх ущелин, які називаються Ву, Хілін і Кутанг. Ці ущелини починаються в місті Байді і закінчуються в Нанджинг-пас. Красу регіону хвалили сотні років. Величні гори, каскадні водоспади, білі, швидкі течії і щільні зелені ліси є частиною мальовничого ландшафту регіону.

Кам'яний Ліс Юньнань

Кам'яний ліс, також відомий як Шилінь, являє собою набір утворення вапняків, розташований у провінції Юньнань. Тут сотні високих порід виникають із землі, як сталагміти або скам'янілі дерева. Отже, назву кам'яний ліс було обрано для позначення місця. Цей район є частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під назвою Південно-Китайський Карст. Кам'яний ліс пов'язаний з багатьма місцевими легендами. За словами однієї, це місце народження прекрасної дівчини під назвою Асіма, яка перетворилася на камінь, коли їй було заборонено одружитися з коханим. Геологи вважають, що ділянка була частиною неглибокого моря близько 270 мільйонів років тому. На дні моря були великі родовища пісковика, наповненого вапняком. Оскільки вітер та течія води розщеплювали вапняковий шар, це призвело до утворення теперішніх вапнякових стовпів.

Карстовий рельєф Гуйлінь

Гуйлінь — це китайське місто, розташоване в автономному районі Гуансі-Чжуань. Воно славиться своїм дивовижним карстовим ландшафтом і є одним з найпопулярніших туристичних напрямків у Китаї. Місто розташоване на західному березі річки Лі. Річка прокладає свій шлях через карстові пагорби та печери. Деякі з визначних рис ландшафту включають печеру Очеретяної Флейти, пагорб Хобот Слона, гору Чудових Відтінків. Печера Очеретяної Флейти — печера з вапняку, відома своїми цікавими скельними формами, сталактитами та сталагмітами. Гора Чудових Відтінків — гора з нашарованими породами різного кольору.

Гора Еверест

Жоден список відомих географічних чудес Китаю не обходиться без згадки про Еверест, найвищу гору в світі. Він розташований на висоті 8 848 м над рівнем моря. Гора Еверест не повністю знаходиться на території Китаю, а на міжнародному кордоні між Непалом і Тибетським автономним районом Китаю. Кордон проходить через її вершину. Гора приваблює численних альпіністів з усіх куточків земної кулі, які намагаються подолати екстремальні виклики гір і досягти вершини.

Джерело