10 найменших країн світу, загальна площа яких трохи більше площі Києва

У світі налічується 194 країни, і слово «країна» у нас асоціюється з масивною земельною ділянкою з великою кількістю людей. Проте деякі нації настільки маленькі, що міста в межах інших країн є гігантами у порівнянні з ними. Найчастіше маленькі країни зустрічаються в Європі, Карибському басейні та Тихому океані. 10 найменших країн світу охоплюють загальну площу 1491,4 км ², що є менше від площі Лондона, інформує UkrMedia.

Мальта — 316 км²

Мальта — це острівна країна, розташована в Середземному морі. Республіка Мальта насправді складається з трьох островів: Гозо, Комино та Мальти, яка є найбільшою з трьох островів. Ця маленька країна має населення більше 450 000 жителів, що робить його однією з найбільш густонаселених країн у світі. Це популярне туристичне місце, іноземці з усього світу приїжджають до Мальти за сонячною погодою, привабливими пляжами та яскравим нічним життям. Мальта розташовується на 116 квадратних кілометрах, що ставить її на десяте місце серед найменших країн світу.

Мальдіви — 300 км²

Популярне туристичне місце в Індійському океані, Мальдіви є найменшою країною в Азії з точки зору площі та населення. На Мальдівах налічується більше 1 192 коралових островів, які поширюються на 90 000 квадратних кілометрів, що робить їх однією з найбільш розтягнутих країн світу. Країна колись була колонією багатьох імперій, португальців, голландців та англійців, але стала незалежною державою в 1965 році. Сьогодні Мальдіви мають живу економіку завдяки своїм знаменитим білосніжним пляжам та кришталево синім водам. Мальдіви — дев'ята найменша в світі країна, площа якої становить 300 кілометрів квадратних.

Сент-Кіттс і Невіс — 261 км²

Колонія в Вест-Індії, ці 2 острови Карибського моря були одними з перших островів, які заселили європейці. Вони займають в загальній складності 261 кілометрів квадратних, що робить Сент-Кітс і Невіс восьмою найменшою країною світу. Її економіка залежить від туризму, сільського господарства та малих виробничих галузей. На островах є фантастичні місця для дайвінгу. Острови століттями були експортером цукру, а зараз на місці великих плантацій можна знайти розкішні курорти.

Маршаллові острови — 181 км²

Маршаллові острови, що офіційно називаються Республікою Маршаллові острови, є острівною країною в Тихому океані, приблизно на півдорозі між штатом Гаваї США та континентом Австралії. Вона вважається частиною Мікронезії. Територія, оточена островами, неймовірно різноманітна та має понад 800 видів риб, а також 160 коралів. Маршаллові острови, що займають 181 квадратний кілометр, є сьомою найменшою країною світу.

Ліхтенштейн — 160 км²

Німецькомовна країна, яка повністю розташована в Альпах. Розташований між Швейцарією та Австрією, Ліхтенштейн є найбагатшою країною у світі за показниками ВВП на душу населення, причому має найнижчий рівень безробіття (1,5%). Потрапити в країну трохи складно, оскільки в межах кордону немає аеропорту. Відвідувачі повинні пройти через аеропорт Цюріха у Швейцарії, щоб дістатися до цієї альпійської країни, якою до цих пір керує принц! Ліхтенштейн, що має 160 квадратних кілометрів, — це шоста найменша країна світу.

Сан Марино — 61 км²

Сан-Марино повністю оточена Італією, площа країни становить 61 квадратний кілометр, це п'ята найменша країна світу. Вважається найстаршою суверенною державою в світі, а також є однією із найбагатших країн за показником ВВП на душу населення. Третя найменша країна в Європі, її населення складає лише 30 000 чоловік, проте має один із найнижчих показників безробіття у світі.

Тувалу- 26 км²

Тувалу, раніше відомий як острови Еліс, розташований у Тихому океані на північному сході Австралії. Тувалу займає 26 квадратних кілометрів і є четвертою найменшою країною в світі. Кількість людей — близько 10 000, 8 км доріг і лише одна лікарня на головному острові. Країна колись була британською територією, але стала незалежною у 1978 році. Через розташування країни туризм не дуже процвітає. У 2010 році до Тувалу приїхало менше 2000 відвідувачів, з них 65% у справах.

Науру — 21 км²

Острів Науру, розташований на схід від Австралії, є найменшою острівною країною світу. Він був відомий у 80-х роках через бурхливий видобуток фосфатів, але тепер є тихим островом без туристів. Фосфатні ресурси острова зараз вичерпані, що призвело до 90% національного рівня безробіття. Науру також відомий як країна, в якій найбільше людей з ожирінням у світі, де 97% чоловіків та 93% жінок страждають від зайвої ваги, всього на острові 13 тисяч населення. У зв'язку з цим Науру також є місцем з найбільшим рівнем діабету 2-го типу у світі, де 40% населення страждають від цієї хвороби. Площа Науру загалом становить 21 квадратний кілометр, що робить його третьою найменшою країною світу.

Монако — 2 км²

У Монако, розташованому на Французькій Рив'єрі, проживає найбільша кількість мільйонерів та мільярдерів у світі на душу населення. Це також друга найменша в світі країна, загальна площа суші якої складає лише 2 квадратні кілометри. Монако, відомий своїми азартними іграми та розкішними магазинами, є улюбленою країною багатих людей. З трьох сторін межує з Францією і з одного боку з Середземним морем, мешканці Монако переважно говорять французькою мовою. З населенням понад 36 000 чоловік Монако є найбільш густонаселеною країною в світі. Найпопулярнішою щорічною подією є гонка Формули-1, що проходять вулицями міста.

Ватикан — 0.44 км²

Найменша країна світу — це Ватикан, також відомий як Святий Престол. Ватикан є найменшою країною світу з площею всього лише 0,44 квадратних кілометрів. Ця країна знаходиться всередині італійської столиці, Риму, і є центром Католицької Церкви. Тут розташована найбільша в світі церква — базиліки св. Петра, де зберігаються деякі найвідоміші художні твори Ренесансу. Дохід країни — добровільні внески понад 1 мільярда членів Римо-Католицької Церкви в усьому світі. Решта ресурсів надходить від продажу сувенірної продукції.

Джерело